Domů » Blog » Vyblité, ale stylově mintové adidas Superstar W… Ice Mint – RECENZE

Vyblité, ale stylově mintové adidas Superstar W… Ice Mint – RECENZE

Neobyčejná barva i materiál. Kouzelné detaily a přitom zachování všech typických prvků adidas Superstar Original. Komu tedy tyto originální Originals padnou jako hrnec na zadnici?

Recenze bot: adidas Superstar adidas Superstar W Ice Mint/ Ftw White/ Ftw White

Adidas Superstar W Ice Mint Black alias

Broušená kůže v mint barvě (pomocník pro muže – je to taková ta světle zelená, pro úplné začátečníky taktéž nazývána vyblitě zelená, ale toto označení před partnerkou nezmiňujte) není zrovna u bot typická a ani u adidas. Je však dobře kombinovatelná se všemi dalšími neutrálními i pastelovými barvami, takže se nemusíte bát, že by nebyly k dennímu nošení. Tvar boty je klasicky kotníkový. Jediné, s čím mám trošku osobní problém, je, že boty jsou z mého pohledu unisex. Pro dámy s větší nohou nebudou působit tenisky tolik žensky.

Shell toe vs. broušená kůže

Gumová „shell toe“ špička u adidas Superstar nepřekvapí nikoho. Je to prostě stálice, která je navíc velmi praktická v údržbě. A ačkoliv bych to nečekala, ani s broušenou kůží se nebije, ale ladí. Jo, je to zázrak na úrovni proměny vody ve víno, ale designéři to dokázali (to sladění, ne tu přeměnu na víno).

Zadek s logem a kosočtverci

Omlouvám se za bulvární nadpisek, ale plastický vzor na bílé části paty opravdu vytváří kosočtverce. Ale moc hezké kosočtverce! Logo je ve stejné barvě jako zbytek boty. Prošitý pruh vedoucí k patě splývá.

Polstrování paty je třeba rozchodit

Jako i u ostatních adidas Superstar Original je pata přizpůsobena častému nošení, a tak se nemusíte bát zničených nohou. Je to ale kůže, takže je vždycky lepší první botu rozchodit s ponožkami a až pak s nimi dělat všechno, co vás napadne (třeba si je vzít do obyváku a kochat se jimi).

Zubaté boční pruhy

Bílé pruhy se zubatým okrajem krásně ladí s logem i shell toe špičkou. Dokonce i vzorem se opakují kosočtverce, i když na první pohled nenápadněji, jako na patní části. Nápis Superstar taktéž nechybí. Broušenou kůži (respektive vaše nohy v ní) odvětrává 10 drobných dírek.

Jazyk zapadá do celkového konceptu

Od jazyku nečekejte žádné výstřednosti. Viditelná část obsahuje logo v bílé barvě. Nad logem je prošití, které opticky navazuje na část s tkaničkami a tak opticky ohraničuje obdélník uprostřed tenisky. Na první pohled nepostřehnutelné, na druhý velmi hezky promyšlený detail.

Tkaničky o odstín světlejší

Tkaničky jsou jen o krapítek světlejší než zbytek boty. Pro praktické nošení (aneb kdo nemá špinavé tkaničky, ať hodí kamenem) je tahle barva určitě příjemnější než kdyby byly sněhově bílé. I vložka se drží kombinace barev mint-bílá. Převažuje tedy bílá. Malinkou nevýhodu vidím v tom, že na světlé vložce se objeví nečistoty rychleji.

Klasická podrážka

Podrážka se neliší od celé řady – výška podrážky je úplně vyhovující – ani vysoká, ani plochá. Z boční strany je podrážka zrnitá. Plastické vlnky ze spodní strany jsou už úplnou klasickou, která se neomrzí.

Broušená kůže

Broušená kůže vypadá dle mého názoru skvěle. Nezapomeňte na ochranu materiálu.

Závěrečné shrnutí

Výhody

  • Stylová broušená kůže

  • Originální pastelová barva

Nevýhody

  • „Pohlavní nerozpoznatelnost“

Proč si botu (ne)koupit?

Tyhle tenisky jsou dle mého názoru vydařené zejména zpracováním – broušenou kůží i drobnými detaily. Jak už bylo zmíněno, zvažovala bych koupi, pokud bych měla číslo boty vyšší než 40. Ale to je jen můj osobní názor.

Cena se teď pohybuje okolo částky 2 690 Kč.

Co je důležité při nákupu bot online?

Dobrá cena je při výběru bot důležitá, ale ještě důležitější je serióznost a spolehlivost eshopu. Proč? U koupi bot, kde se může stát, že boty budete muset vracet pro špatnou velikost, serióznost eshopu později velmi oceníte. Proto jsme vybrali eshopy, kde tyto boty můžete bez starostí koupit a v případě, že vám nebudou sedět, je eshop na 100% vymění.

Koupit v ověřených eshopech:

1) Koupit Superstar W na Footshop.cz
2) Koupit Superstar W na Queens.cz
2017-03-07T23:38:43+00:00 13.2.2017|Dámské, Recenze|

Leave A Comment

six + 7 =