Domů » Blog » Bílé tenisky s šupinami aneb adidas Superstar 80s W Crystal – RECENZE

Bílé tenisky s šupinami aneb adidas Superstar 80s W Crystal – RECENZE

Šupiny a Superstary? Ne, dnes opravdu nerecenzujeme nějaký zajímavý druh ryby, nýbrž atypické tenisky adidas Superstar, které jsou pokryté bílými šupinami. V čem tkví jejich výhody a nevýhody? Proč si je vybrat a proč si je naopak nevybrat? Tato krátká recenze odpoví…

Recenze bot: adidas Superstar 80s W Crystal White/ Core Black/ Core White

Co to jsou za tenisky?

Historie bot adidas Superstar se tvoří již od roku 1969 a už tehdy pro ně bylo typické jejich bílo-černé provedení. Pánové z firmy adidas se rozhodli barvy ponechat klasice, ale přidat poněkud netradiční ozdoby: šupiny. Je to taková ryba mezi teniskami adidas Superstar.

Jedná se o dámské tenisky s prémiové syntetické kůže, které připisujeme k řadě Superstar 80s.

Klasické Superstary se šupinami

Bílo černé provedení se zlatým logem je něco, co ocení především minimalisté a lidé, kteří vždy dají přednost klasice. Celkový pohled je jako klasická bota Superstar, jen její svršek trochu seškrabali.

Nažloutlá špička „shell-toe“ tentokrát ladí dokonale

U některých modelů se adidasu výběr barvy špičky příliš nevyvedl (třeba těchto khaki Superstarů). V tomto provedení ladí dokonale.

Zlaté logo, bílé tkaničky a prodyšná vložka

Nebyly by to Superstary bez loga adidas Originals, tentokrát v prémiové zlaté barvě. Jazyk i svršek boty pronásledují rádoby šupiny, které dodávají boty na unikátnosti. Jak vložka, tak i tkaničky jsou čisto-čistě bílé.

Šupinaté tělo protínají tři černé pruhy adidas

Tenisky adidas Superstar bez klasických tří pruhů jako by nebyly Superstary. Kromě toho na botě objevíte větrání a šití. Větrání člověk ocení zejména v parných dnech. Jde ale přece jen o kůži, proto v létě nečekejte zázrak.

Černobílý film adidas Originals na patě

I patě najdeme černobílou kombinaci, kterou zdobí bílé logo adidas Originals. Nechybí klasický svislý pásek kůže.

Nažloutlá podrážka ve stylu osmdesátých

Není divu, i zde daly podrážku, která podpírala i první Superstary v roce 1969. Ze zkušenosti jde opravdu o poctivý kus podrážky. V praxi žádné problémy.

Bílé polstrování na patě ujde

Polstrování není tak boží jako třeba na teniskách řady Foundation, kde je o něco „huňatější“. Nečekejte tedy sportovní boty. První den některé lidi boty sice tlačí, na druhý den je ale teniska většinou prochozená a s pohodlím již není žádný problém.

Závěrečné shrnutí

Výhody

  • Netradiční šupinatý design

  • Hodí se ke většině outfitům

Nevýhody

  • Kůže není do parných dnů v létě

Komu budou tyto boty slušet nejvíc?

Lidem, kteří ocení černo-bílou klasiku a rádi sází na jednoduchost namísto přeplácanosti. Pokud vám nevadí, že botu je třeba prochodit a že hlavní materiál je kůže, pak neuděláte chybu, když si jedny pořídíte.

Ono přece jenom jde o váš pocit a výběr bot je svým způsobem cesta, jak sebe sama vyjádřit. Konejte tak podle své intuice. Já osobně si libuji v klasice a šupiny mi připadají jako příjemné zpestření. Kvalita bot je u Superstarů většinou bez problému, vždy jde spíše o malé rozdíly v designu.

Co je důležité při nákupu bot online?

Dobrá cena je při výběru bot důležitá, ale ještě důležitější je serióznost a spolehlivost eshopu. Proč? U koupi bot, kde se může stát, že boty budete muset vracet pro špatnou velikost, serióznost eshopu později velmi oceníte. Proto jsme vybrali eshopy, kde tyto boty můžete bez starostí koupit a v případě, že vám nebudou sedět, je eshop na 100% vymění.

Koupit v ověřených eshopech:

1) Koupit Superstar 80s na Footshop.cz
2) Koupit Superstar 80s na Queens.cz
2017-03-07T23:36:52+00:00 6.2.2017|Dámské, Recenze, Superstar 80s|

Leave A Comment

2 × five =