Domů » Blog » adidas Superstar 80s Cork » „Tak trochu hipster boty“ adidas Superstar 80s Cork – RECENZE

„Tak trochu hipster boty“ adidas Superstar 80s Cork – RECENZE

Korek a boty? Ne, dnes opravdu nerecenzujeme vršek od vína, nýbrž atypické tenisky adidas Superstar 80s Cork. V čem tkví jejich výhody a nevýhody? Proč si je vybrat a proč si je naopak nevybrat? Tato krátká recenze odpoví…

Recenze bot: adidas Superstar 80s Cork W Core Black/ Core Black/ Off White

Co jsou to za boty?

Tyto dámské boty spadají do úspěšné řady adidas Superstar 80s, které se vyznačují svým retro stylem. Specialitkou botiček je bezesporu korková špička, která nahrazuje klasickou špičku gumovou. Na první pohled se zdá, že bota je jakoby z plyše a máte chuť ji pohladit 🙂

Pokud znáte klasický vzhled bot adidas Superstar jistě vidíte, že páni z firmy adidas zapojili kreativitu a vytvořili něco, co se jen vzdáleně podobá prvnímu modelu. Je pravda, že má mnoho společných rysů, liší se však v použitých materiálech a barevném provedení.

Korkový plyšák…

Při troše fantazie je teniska jako plyšák s korkem místo nosu. Proč? Chlupaté tělo a korková špička je právě to, co tyto boty odlišuje od všech ostatních. Až na korkovou shell-toe špičku nezáří mnoha barvami, což je plus pokud chcete boty, které si můžete vzít ke všemu. V jednoduchosti je síla a na to sází adidas u většiny svých Superstarů, včetně adidas Superstar 80s Cork.

Hipster „shell-toe“ špička z korku

Design korku je věrný, ačkoli se jedná o jeho imitaci. Proč se probůh snažit o korkový design na botě, řekne si normální člověk. Pokud jste svým způsobem nenormální a design se vám líbí, boty vám v životě mohou pomoci vyjádřit se. Na mě boty působí tak trochu hipstersky. Máte taky ten pocit? 🙂

Na tkaničkách není co zkazit

K botám dostáváte černé ploché tkaničky adidas. Do kompozice boty zapadají dokonale.

Jazyk boty ve znaku chlupatého loga

Polstrování jazyka není nic moc, ale na druhou stranu mě jazyk dostává svým jedinečným designem. Do chlupaté textilie vrazili logo adidas originals, které je taktéž černé. Proto na vás hned logo nekřičí a nechá vás chvíli v nejistotě, zda-li se skutečně jedná botu adidas. Při druhém pohledu vše vidíte jasněji a jste schopní ocenit precizní provedení.

Bez tří pruhů ani ránu

Typický rys v podobě tří pruhů nesmí chybět. Celá bota se nese v duchu chlupaté textilie, včetně samotných pruhů. Jednolitá černá barva evokuje osvěžující nádech minimalismu. Šití se na botě poněkud ztrácí v textilu, to však dohání šití na nažloutlém podeševu.

Logo se skrývá i na patě

Stejně jako na špičce i patě je vyraženo logo adidas originals. Superstary jsou nízko-kotníkové, proto je samotná chůze příjemná a umožňují volnější pohyb než třeba boty Air Jordan.

Prodyšná vložka s logem adidas

Ačkoli mám zkušenost, že po pár měsících chození se logo ošoupe, značka adidas mě nikdy neomrzí. Nápis „The Brand with the 3 stripes“ vás tedy bude nějakou chvíli pronásledovat zevnitř boty.

Vlnková podrážka je nestárnoucí klasika

Podrážka je stejná pro většinu modelů z řady 80s, tedy mírně nažloutlý design s pocitem mírné „oprýskanosti“ boty.

Polstrování má své mouchy, ale..

Adidas umí udělat botu, která vydrží. Umí také udělat pohodlnou botu. Bota na sport v řadě 80s ale chybí. Tohle tedy rozhodně není bota na sport. Pokud se vám líbí design adidas Superstar a chcete v nich hlavně sportovat, doporučuji se poohlédnout po nějakých z řady adidas Superstar Foundation, kde je polstrování měkčí a prodyšnější. Nenajdete tu však tak neotřelé styly bot jako v této řadě 80s.

Tenisky jsou však již po pár dnech příjemně prochozené, nemusíte se tak přehnaně obávat o své pohodlí. Jsou to boty na každodenní chození po městě.

Závěrečné shrnutí

Výhody

  • Netradiční design s korkovou „shell-toe“ špičkou

  • Hodí se téměř ke všemu

Nevýhody

  • Nejsou na sport

Komu budou boty nejvíce slušet?

Jste žena, která by pro unikátnost udělala cokoli? Hledáte botu, která půjde ke většině vašich outfitů? Nebo prostě chcete mít ten cool korek na své botě? Pak neprohloupíte, když si jeden pár pořídíte. Jako všechny adidas Superstar, jsou extrémně odolné. Já mám své Superstary 9 let a stále je občas hodím na nohy.

Cena se pohybuje okolo 3000 Kč (v současnosti za 3790 Kč), je to však investice na mnoho let, která se vám brzy vrátí – díky nesmrtelnosti bot.

Co je důležité při nákupu bot online?

Dobrá cena je při výběru bot důležitá, ale ještě důležitější je serióznost a spolehlivost eshopu. Proč? U koupi bot, kde se může stát, že boty budete muset vracet pro špatnou velikost, serióznost eshopu později velmi oceníte. Proto jsme vybrali eshopy, kde tyto boty můžete bez starostí koupit a v případě, že vám nebudou sedět, je eshop na 100% vymění.

Koupit v ověřených eshopech:

1) Koupit Superstar 80s Cork na Footshop.cz
2) Koupit Superstar 80s Cork na Queens.cz
2017-03-07T23:30:20+00:00 25.1.2017|Dámské, Recenze, Superstar 80s|

Leave A Comment

sixteen − 13 =