Domů » Blog » Oprýskané, černo-bílé a robustní adidas Superstar 80s – RECENZE

Oprýskané, černo-bílé a robustní adidas Superstar 80s – RECENZE

Oprýskaná černá, plyš a adidas Superstar? To, co mi zprvu nešlo dohromady, si začínám postupně zamilovávat. Dnes se podíváme na další model z řady Superstar 80s, tentokrát v retro černé barvě. Prozkoumáme, co na nás adidas přichystal a odhalíme výhody a nevýhody. 

Recenze bot: adidas Superstar 80s Core Black/ Ftw White/ Gold Metallic

Je to návrat ke kořenům s trochou chilli. Tenhle klasický, avšak řádně okořeněný pánský model z řady 80’s, vychází z historie a klasiky firmy adidas. Kdo si ale pomýšlí na nenápadný kousek, musí o dům dál. Jak tedy boty na pohled elegantní Superstary obstály v hodnocení?

Na první pohled s nosem nahoru

Černá, zlatá a 50 odstínů šedé. Tak se dá jednou větou shrnout popis těchto bot. Ale byla by to škoda, detaily v sobě totiž ukrývají spousty zábavy. Jak už bylo zmíněno, vzhled vychází z historicky klasických kousků a prvky navazují na série 80s, ale tím rozlišovacím prvkem je rozhodně kůže. Spousta kůže. Dokonce nějaká ta srst. Takže žádné z bláta do louže, ale z chodníku do botníku. Tenhle model je prostě ve své sérii ten elegantní rošťák s nosíkem nahoru.

Špička ve znamení shell toe

Tuto špičku zvanou „shell toe“ rozpozná po prvním seznámení i nezkušené mládě vydávající se do světa. Tady adidas sází na jistotu. Praktická guma s plastickým vzorem na této botě sedí jako ulitá.

Chlupatá pata jako poznávací znamení

Kožené boty nejsou samozřejmě nic neobvyklého. Tenisky, které mají srst na patě, denně ale rozhodně nepotkáváte. Tento detail určitě přidává na luxusu a nijak celkový vzhled nekazí. Pánové tedy můžou na dámy zkoušet balící hlášky o hlazení. Spoiler: neklapne vám to.

Polstrování paty

Kůže má tu výhodu, že se noze nošením přizpůsobuje, a tak se o pohodlí nemusíte nijak obávat. Pokud si ale rádi dopřejete stoprocentní pohodlí, mrkněte na řadu adidas Foundation.

Boční výrazné pruhy

Na rozdíl od například dámských Superstar 80’s Deluxe Ftw White lze z bočního pohledu hned identifikovat 3 pruhy (pokud je jich víc a nacházíte se ve vietnamské tržnici, něco je špatně). Pruhy jsou plasticky vystouplé s krásným vroubkovaným postranním lemem. Nechybí ani dírky na větrání.

Jazyk s klasickým logem

Jediná zlatá barva na botě se objevuje v logu na jazyku, ale za to dost výrazná. Jazyk s prošitím ničím nešokuje a doplňuje celkový vzhled boty.

Tkaničky jen tak nezašpiníte

Středně široké tkaničky jsou určitě díky své barvě nenáročné na údržbu a projdou ve výběru kdejakého uživatele s averzí k praní. Otázka je, jestli taková barva projde na hranicích USA.

I uvnitř je černo

Vnitřní černá vložka se ztotožňuje s jazykem – barvami i logem.

Vlnění podrážky

Bílá podrážka se od celé série 80’s neodlišuje. Plastické vlnky vypadají dobře, jednoduše a jen tak se neochodí.

Materiální štěstí

Jak bylo zmíněno v úvodu, vrchní část boty i podšívka je z kožené usně, která se vám postupně hezky přizpůsobí na míru nohy. Kůže dodává pocit „drahého zboží“. Nezapomeňte se o ně však poctivě starat.

Závěrečné shrnutí

Výhody

  • Kombinace klasiky i netradičních detailů

  • Praktické barvy k údržbě i sladění outfitu

Nevýhody

  • Kůže je složitější na údržbu než textil a do horka se nehodí

Proč si boty (ne)koupit?

Tyto boty se tvůrcům povedly. V určitých mezích vypadají společensky a přitom využíváte všech výhod pohodlných a klasických tenisek. Počítejte jen s tím, že si kůži musíte hýčkat.

Cena se teď pohybuje okolo částky 2 690 Kč.

Na co se dívat při nákupu bot online?

Dobrá cena je při výběru bot důležitá, ale ještě důležitější je serióznost a spolehlivost eshopu. Proč? U koupi bot, kde se může stát, že boty budete muset vracet pro špatnou velikost, serióznost eshopu později velmi oceníte. Proto jsme vybrali eshopy, kde tyto boty můžete bez starostí koupit a v případě, že vám nebudou sedět, je eshop na 100% vymění.

Koupit v ověřených eshopech:

1) Koupit Superstary na Footshop.cz
2) Koupit Superstary na Queens.cz
2017-03-07T23:31:09+00:00 30.1.2017|Pánské, Recenze, Superstar 80s|

Leave A Comment

three × 4 =