Domů » Blog » Dračí sneakers jménem adidas Superstar 80s Cordura – RECENZE

Dračí sneakers jménem adidas Superstar 80s Cordura – RECENZE

Je mi ctí, představit vám netradiční boty adidas Superstar 80s Cordura, které tvarem podrážky připomínají dračí hřbet, jehož kůže je stejně odolná jako cordura. Že nevíte, co cordura je? Nevadí. V této recenzi si povíme nejen o corduře, ale i o výhodách a nevýhodách těchto na pohled unikátních Superstarů.

Recenze bot: Adidas Superstar 80s Cordura Core Black/ Core Black/ Chalk White

Dračí boty odolné jak žádné jiné Superstary

Na první pohled vás jistě upoutá nápadná podrážka, která připomíná dračí kůži. Nebo si snad jako první věci všimnete zvláštního materiálu, kterým je tvořena celá bota? Ať už je to cokoliv, rozhodně firmě Adidas poděkujme, protože stvořila vskutku originální kousek!

Každý detail se počítá

Propracovanost šití, ale i podrážka, materiál a například detaily na zadní části boty potvrzují nevšední vzhled modelu, ve kterém zazáříte! Tato bota sluší nejvíce pánům, a to nejen kvůli nedostupným menším velikostem pro dámy.

Černá špička shell-toe

Větší část špičky je černá, tudíž odřeniny a jiné nedostatky nebudou tak vidět, ani po delším nošení. Bílé prošití špičky, které přidává celkovému vzhledu body.

Černočerná tma

Právě tohle napadne asi nejen mě při pohledu na model shora, avšak nemám na mysli horor, který nese stejný název, nýbrž zvolenou „kombinaci“ barev u tkaniček a jazyka. Tady Adidas trochu zanedbal nápaditost a barvy, které by určitě botě neuškodily. Oproti jiným modelům Superstar 80s se v této botě skrývají kovové obroučky v otvorech pro tkaničky. Z boty se tak stává odolnější kousek a boty si můžete bezstarostně na maximum utáhnout. Pro sportovce ideální, „nesportovci“ neocení.

Kožený jazyk

Bota vlastní na Superstary velmi netradiční jazyk, který na první pohled budí dojem. Osobně se mi velmi líbí, tady je to však věc ašeho názoru. Co se týče pohodlí, je srovnatelné s běžnými superstary.

Jako v bavlnce

K vaší komfortní chůzi přispěje i to, z jakého materiálu je tvořen vnitřek boty, díky kterému se opravdu budete cítit jako v bavlnce. Vnitřek je částečně kožený s textilními prvky. Podívejte se například na horní lem, který je kožený, avšak na něj již pozvolna navazuje pohodlná měkká textílie.

Dračí kůže, aneb co je to ta cordura?

Konečně jsme se dostali k jádru toho, proč je tato bota tak odolná. Tím tajemstvím je cordura – vysoce kvalitní tkanina s extrémní pevností a odolností proti oděru. Tkanina je opatřena vodoodpudivou úpravou zvanou Teflon. Cordurou je tvořena převážná část boty. Nejvíce však pokrývá strany, kde je umístěn i klasický vzor značky Adidas – tři černé, vystouplé pruhy.

Propracovaný zadek

Design zadní části boty může na pány působit trochu přeplácaně. Bílé prošití však botě dodá šmrnc. Zadní část boty je navíc tvořená bílým, koženým lemem s černým logem Adidas. Všimněte si i nápaditého kontrastu bílého koženého lemu s béžovou podrážkou.

Textil a syntetika

Komfort chůze zajistí mimo jiné i oranžová vložka bot, která je tvořena syntetikou a textilem, tudíž nedře do chodidel, ani když chodíte na boso. Malé díry ve vložce zaručují funkční prodyšnost.

Ostny a přísavky

Podrážka u tohoto modelu je velmi specifická. Tvarem připomíná ostny, které zaručí plynulou chůzi. Osm koleček, nebo spíše přísavek tam není náhodou, podrží Vás i v tom nejhorším terénu.

Pevná pata

Jak bylo již několikrát zmíněno, bota je tvořena cordurou a kůží. Nejvíce kůže však pocítíme v lemech a na jazyku boty, kdy máme přímý kontakt s naší nohou. Abychom neměli nohu otlačenou, vsadil Adidas na tlustší, kožené a zaoblené vypodložení na patě.

Závěrečné shrnutí

Výhody

  • Originální design, který zaujme

  • Bota je tvořena převážně cordurou – vyšší odolnost

Nevýhody

  • Špatná dostupnost

Proč se (ne)rozhodnout pro adidas Superstar Cordura?

Hledáte originální boty s nevšedním designem, aby navíc plnily svou ochranou funkci třeba i v zimě? Boty Adidas Superstar 80s Cordura jsou právě pro vás! Hledáte jednoduchý minimalistický design? Cordura nebude moudrou volbou. V tom případě bych se být vámi zaměřil klasické černo-bílé adidas Superstar nebo na čistě bílé adidas Superstar 80s.

Co je důležité při nákupu bot online?

Dobrá cena je při výběru bot důležitá, ale ještě důležitější je serióznost a spolehlivost eshopu. Proč? U koupi bot, kde se může stát, že boty budete muset vracet pro špatnou velikost, serióznost eshopu později velmi oceníte. Proto jsme vybrali eshopy, kde tyto boty můžete bez starostí koupit a v případě, že vám nebudou sedět, je eshop na 100% vymění.

Koupit v ověřených eshopech:

1) Koupit Superstar Cordura na Footshop.cz
2) Koupit Superstar Cordura na Queens.cz
2017-03-07T23:29:59+00:00 24.1.2017|Recenze, Superstar 80s|

Leave A Comment

ten − two =